Tekenaar Raymond Bär van Hemmersweil (1929) heeft het Nederlands Stripmuseum de originele tekeningen geschonken van een van de verhalen van zijn creatie en wellicht het meest beroemde duinkonijn: Wipperoen.
Lees meer
Pieter Johan Faber was medewerker van de Sicherheitsdienst (SD) op het Scholtenhuis in Groningen van 1944-1945. Hij stamde uit een Haarlems NSB-gezin. In deze stad pleegde het verzet een aanslag op Pieters vader die als gevolg daarvan overleed. Vervuld van haat besloten Pieter en zijn broer Klaas Carel hun vader te wreken en meldden zich aan bij de genazifieerde Hulppolitie.
Lees meer
Zo worden ze niet meer gemaakt, de zeenavigatiekaarten. Als ze al gemaakt worden, in een tijd waarin de digitalisering ook de zeven wereldzeeën heeft veroverd. Naar de zeekaart van 1588 in de collectie van de Jan Menze van Diepen Stichting kun je in ieder geval ook als niet-zeevaarder uren blijven kijken.
Lees meer